۱- CTR (Click Through Rate) یا درصد کلیک خور بودن را بهبود بخشید:

برای کار کردن در اینترنت باید مقدار کلیک خور بودن یا همان CTR سایت خود را افزایش دهید و این مسئله به‌مرورزمان با افزایش کلیک کاربران روی سایت شما اتفاق می‌افتد.

۲- کاهش Bonus Rate :

Bonus Rate مقدار کلیک خور بودن هر سایت را اندازه می‌گیرد و بر ارتقای جایگاه SERP یا صفحه نتایج موتورهای جستجو تأثیر مستقیم دارد. این مورد برای کاربران بسیار مفید است و به آن‌ها کمک می‌کند.

۳-  Schema.org را به کار برید :

اخیراً گوگل ، یاهو و بینگ یک پروتکل در دسترس قرار داده اند که Schema.org نام دارد که به وب مسترها ابن امکان را می دهد که به محتویات سایت دسترسی پیدا کنند. ازجمله کدهای HTML ، باعث می‌شود محتویات سایت بهتر دیده شوند.
این پروتکل بسیار گسترده است و به موتورهای جستجو این امکان را می دهد تا راحت‌تر صفحه‌ها و سایت‌ها را پیدا کنند تا جایگاه خود را ارتقاء بخشید و کاربران بیشتری از این راه برای سایت خود پیدا کنید.

۴- استفاده از (Bing’s Webmaster Center) :

این سرویس رایگان باعث می شود تا کاربر اطلاعات مهمی را راجع به وب‌سایت شما مشاهده کند و دریابد سایت شما چند کلیک خورده است. با استفاده از این سرویس می‌توانید میزان ترافیک سایت خود را مشاهده کنید. استفاده از این سرویس و آنالیز کردن نتایج حاصل از آن مطمئناً در ارتقای جایگاهتان مؤثر خواهد بود. همچنین شما می‌توانید وب‌سایت خود را ارزیابی کرده تا بفهمید چه‌کارکنید که کاربران بیشتری سایت شما را ببینند.

۵- تهیه محتویات باکیفیت:

بیشتر موتورهای جستجو می کوشند تا صفحاتی که شامل محتویاتی باکیفیت بالا هستند را شناسایی کنند. در حین ساختن وب‌سایت خود همواره باید توجه کنید که تنها راه موفقیت طولانی‌مدت در کمپین SEO تمرکز بر روی محتویات و تجریبات کاربر است.

۶- دقت به تجریبات کاربر :

موتورهای جستجو فقط روی نتایج مربوط به کاربر تمرکز ندارند. طراحی، زمان بارگزاری، هدایت‌گرها، درصد اضافه شدن محتویات و استفاده از تصاویر مناسب و همچنین استفاده از ویدئوهای مناسب بیشترین چیزهایی هستند که در تجربه کاربر تأثیر دارد. روش ارائه محتویات از راه درست بسیار تأثیرگذار است.
برای مثال اگر شما بخواهید تصاویر را روی صفحه خود به نمایش بگذارید، زمان بارگزاری صفحه زیاد می‌شود که این بد است. حفظ تعادل در این وضعیت بسیار کلیدی است. به این فکر کنید که بازدیدکننده از صفحه شما چه انتظاری دارد و چرا از صفحه شما بازدید می‌کند؟ اگر در صفحه خود از موتور جستجو استفاده می‌کنید سرعت بارگزاری و جستجوها را افزایش دهید.

۷- شبکه‌های اجتماعی را به کار برید و در آن‌ها فعال باشید :

اطلاعات شبکه‌های اجتماعی به خصوص توئیتر و فیس‌بوک و گوگل پلاس که اطلاعاتشان در الگوریتم‌های آن‌ها صفحه‌های مردمی و پربازدید است، مورداستفاده موتورهای جستجو قرار می‌گیرند. پس با فعالیت مداوم شما در شبکه‌های اجتماعی و حضور در مکان‌های استراتژیک و مهم این شبکه‌ها و طراحی دقیق وب‌سایت خود می‌توانید تأثیر مثبتی در ارتقای جایگاهتان دهید. اگر به سایت خود اهمیت می‌دهید نباید از این شبکه‌های اجتماعی پراهمیت غافل شوید

۸- بهینه‌سازی صفحات :

توصیفات در صفحه و کلیدواژه‌ها بسیار مهم هستند. عناوین در گوگل و بینگ باید از 65 حرف کمتر باشند. مطمئن شوید که عنوان شما به‌درستی خلاصه مطلب را توصیف می‌کند. در نتیجه کاربران بیشتری از وب‌سایت شما دیدن می کنند و CTR شما هم افزایش بیابد.

۹- لینک‌های باکیفیت بسازید :

تمام موتورهای جستجو از اطلاعاتی استفاده می‌کنند که می‌توان آن‌ها را در لینک‌های معتبر پیدا کرد. اضافه کردن لینک اطلاعات پرتکرار و منابع باارزش به ارتقای جایگاه شما کمک می‌کند. همچنین شما باید اهمیت دوچندانی به کلمات کلیدی بدهید. این کلمات را به‌طور صحیح در متن و لینک‌ها به کار ببرید. این کار باعث می‌شود شما در کسب رتبه‌های بالا موفق باشید.

۱۰- افزایش قابلیت Crawling وب‌سایت و بهینه کردن آن:

درصورتی که وب‌سایت شما توسط روبات‌های بینگ Crawl (بررسی و آنالیز) نمی‌شوند، امکان اینکه اطلاعات سایت شما در نتایج موتور جستجو نشان داده شود وجود ندارد. با استفاده از تنظیمات XML و RSS می‌توانید سیستم Crawling خود را ارتقا دهید. Robots.txt نیز ابزاری است که اجازه می‌دهد چگونگی بررسی تارنماها به وب‌سایتتان را کنترل کنید.  مراقب باشید که این ابزار را از دست ندهید زیرا در این صورت به‌راحتی از دسترسی به وب‌سایتتان محدود می‌شوید.

۱۱- ساختار وب‌سایت خود را بهبود بخشید :

با استفاده از تکنیک‌های SEO می‌توانید وب‌سایت خود را تولید کنید و جایگاه خود را در بینگ ارتقاء بخشید. فراموش نکنید که حتماً از توصیفات در متن خود استفاده کنید. چون این می‌تواند به ارتقای جایگاه شما کمک کند.

۱۲- روی معماری (ساختار) لینک‌های درونی کار کنید :

لینک‌های درونی سایت شما حائز اهمیت هستند و شما باید با دقت روی آن‌ها کارکنید. هنگام استفاده و کار روی آن‌ها اطمینان حاصل کنید که در صفحه اصلی شما در مکان‌های مهم باشند و مطالب مهمی را شامل شوند.

۱۳- علامت‌های جغرافیایی (GEO Signals) را در نظر بگیرید :

از زمانی که بینگ از TLD (Top Level Domains) های مختلف برای پشتیبانی از نسخه‌های منطقه‌ای موتور جستجو در کشورهای مختلف استفاده نکرد، تأثیر علائم جغرافیایی برای کاربران در گوگل از قبل بسیار بیشتر شد. بینگ سیگنال‌های دوگانه را برای تخمین زدن این‌که کدام صفحه مناسب‌تر است به کار می برد. بعضی از این سیگنال‌ها از سرورهای فیزیکی می‌آیند. همچنین در ترافیک کاربران و لینک‌ها و اطلاعات موجود در سایت‌ها نیز تاثیر دارد. بینگ برای استفاده از متا جئو تگ‌ها شناخته‌شده است.

۱۴- نام سایت خود را با دقت انتخاب کنید :

نام دامنه یا همان آدرس اصلی سایت همیشه به دو دلیل در SEO اهمیت دارد. 1) وقتی‌که نتیجه کار در کلیدواژه‌ها نمایان می‌شود. 2) به این دلیل که دامنه به یک TLD (Top Domain Level) خاص تعلق دارد و این می‌تواند به‌عنوان GEO Signal مورداستفاده قرار گیرد.

۱۵- متدهای Black Hat (کلاه‌سیاه) را به کار نبرید :

بینگ علاقه‌ای به استفاده مردم از متدهای بلک هت (کلاه‌سیاه) برای ارتقای جایگاه خود ندارد. تکنیک‌هایی مثل پنهان‌کاری (ارائه محتویات مختلف به تارنماها و کاربران) ، محتویات خودکار ، محتویات کپی و تکثیرشده و استفاده از متون پنهان‌شده در صفحه تکنیک‌های بلک هت به‌ شمار می‌آیند. استفاده از این فن‌ها توصیه نمی‌شود چون تأثیر مثبتی در بهبود جایگاه شما نخواهند داشت. حتی احتمال بن شدن کسانی که از این متدها استفاده کنند نیز وجود دارد.